İade politikası

İadeler
Politikamız 14 gün sürmektedir. Satın alma işleminizin üzerinden 14 gün geçtiyse maalesef size geri ödeme veya değişim sunamıyoruz.

İadeye hak kazanabilmeniz için öğenizin kullanılmamış olması ve aldığınız durumda olması gerekir. Ayrıca orijinal ambalajında olmalıdır.

Çeşitli mal türleri iade edilmekten muaftır. Gıda, çiçek, gazete, dergi gibi çabuk bozulan ürünler iade edilemez. Ayrıca kişisel veya hijyenik ürünler, tehlikeli maddeler veya yanıcı sıvı veya gazlar içeren ürünleri de kabul etmiyoruz.

İade edilemeyen ek ürünler:
- Hediye Kartları
- İndirilebilir yazılım ürünleri
- Bazı sağlık ve kişisel bakım malzemeleri

İade işleminizi tamamlamak için makbuz veya satın alma belgesine ihtiyacımız var.

Yalnızca kısmi geri ödemelerin yapıldığı belirli durumlar vardır (varsa)
- Açık kullanım belirtileri olan kitap
- Açılmış CD, DVD, VHS kaset, yazılım, video oyunu, kaset veya vinil kayıt
- Orijinal durumunda olmayan herhangi bir ürünün bizim hatamızdan kaynaklanmayan sebeplerden dolayı hasar görmesi veya eksik parçaları olması
- Teslimattan 30 gün sonra iade edilen herhangi bir ürün

Geri ödemeler (varsa)
İadeniz alınıp incelendikten sonra, iade ettiğiniz ürünü aldığımızı bildiren bir e-posta göndereceğiz. Ayrıca geri ödemenizin onaylandığını veya reddedildiğini de size bildireceğiz.
Onaylanmanız durumunda geri ödemeniz işleme koyulacak ve belirli bir süre içinde kredi kartınıza veya orijinal ödeme yönteminize otomatik olarak bir kredi uygulanacaktır.

Geç veya eksik geri ödemeler (varsa)
Henüz geri ödeme almadıysanız öncelikle banka hesabınızı tekrar kontrol edin.
Daha sonra kredi kartı şirketinizle iletişime geçin; geri ödemenizin resmi olarak yayınlanması biraz zaman alabilir.
Daha sonra bankanızla iletişime geçin. Geri ödemenin yayınlanmasından önce genellikle bir miktar işlem süresi vardır.
Tüm bunları yaptıysanız ve hala para iadenizi alamadıysanız lütfen destek@lavinila.com adresinden bizimle iletişime geçin.

İndirimli ürünler (varsa)
Sadece normal fiyatlı ürünlerde iade yapılabilir, indirimli ürünlerde maalesef iade ve iade yapılamamaktadır.

Değişimler (varsa)
Öğeleri yalnızca kusurlu veya hasarlı olması durumunda değiştiririz. Aynı ürünle değiştirmeniz gerekirse, bize destek@lavinila.com adresinden bir e-posta gönderin ve ürününüzü şu adrese gönderin: Akhisar, efendi mahallesi, 267/4 sokak no 61/6 daire 2 

Hediyeler
Ürün satın alındığında ve doğrudan size gönderildiğinde hediye olarak işaretlenmişse, iade ettiğiniz tutar kadar bir hediye kredisi alırsınız. İade edilen ürün alındıktan sonra tarafınıza bir hediye sertifikası gönderilecektir.

Ürün satın alındığında hediye olarak işaretlenmemişse veya hediyeyi veren kişi siparişi daha sonra size vermek üzere kendisine göndermişse, hediyeyi verene para iadesi göndereceğiz ve o da iadeniz hakkında bilgi alacaktır.

Nakliye
Lavinila Türkiye'de tasarlandı ve Almanya ve Çin'de montajı yapıldı. İadeler için Çin depomuzu kullanıyoruz. Ürününüzü iade etmek için ürününüzü şu adrese postalamanız gerekir: No : 62/6 - 267 sokak Efendi - Akhisar - Manisa

Ürününüzü iade ettiğinizde kendi nakliye masraflarınızı ödemek sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Nakliye masrafları iade edilmez.

Yaşadığınız yere bağlı olarak, değiştirilen ürünün tarafınıza ulaşma süresi farklılık gösterebilir.

300TL üzerinde bir ürün gönderiyorsanız, takip edilebilir bir nakliye hizmeti kullanmayı veya nakliye sigortası satın almayı düşünmelisiniz. İade ettiğiniz ürünü alacağımızı garanti etmiyoruz.

Stok ücreti
İade edilen tüm ürünler için nakliye ücretleri de dahil olmak üzere ödenen toplam tutarın %15'i kadar stok ücreti alınır. İadeniz kabul edilirse, bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde orijinal ödeme yönteminize ödediğiniz toplam tutarın %85'i indirimli olarak tarafınıza gönderilecektir.